Zabiegi kosmetyczne idealne na jesień!

Czy istnieją zabiegi kosmetyczne, które najlepiej robić jesienią? Jakie są potrzeby skóry osłabionej w wyniku odwodnienia i nadmiernego narażenia na działanie promieni słonecznych? Na które zabiegi warto wybrać się jesienią do gabinetu kosmetycznego?

Oczyszczanie skóry

Jesienią, kiedy mamy do czynienia z mniejszą ilością promieni słonecznych, warto przeprowadzić serię zabiegów oczyszczających, które usuną pozostałości po słonecznej pogodzie – zmniejszą zmarszczki, przebarwienia i grubą warstwę martwego naskórka. Istnieje wiele rodzajów zabiegów oczyszczających, np. peeling kawitacyjny, oczyszczanie manualne i peelingi chemiczne, które dobieramy w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Zależnie od wybranej metody i dodatkowych preparatów zabieg oczyszczania może mieć uzupełniające działanie przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające, nawilżające lub przeciwtrądzikowe.

Termoterapia i termolipoliza

Obniżenie temperatury o około 20 stopni to dla naszego organizmu prawdziwy szok termiczny. Nic dziwnego, że jesienią tak bardzo lubimy się ogrzewać na wszystkie możliwe sposoby. Zamiast siedzieć w domu pod kocem z kubkiem gorącej herbaty, wybierz się do salonu BodyConcept! Połącz przyjemne z pożytecznym! Skorzystaj z naszych cudownie rozgrzewających zabiegów, które mają na celu wyszczuplenie sylwetki, usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu i poprawę ogólnej kondycji organizmu. Do wyboru masz dwie bardzo skuteczne metody: termoretapię i termolipolizę.

Zabieg termoterapii polega na wmasowaniu intensywnie rozgrzewającego preparatu, który błyskawicznie podnosi temperaturę skóry. Efekt rozgrzania utrzymuje się nawet 48 godzin po zabiegu! W tym czasie skóra jest intensywnie stymulowana do przyspieszonego spalania tkanki tłuszczowej. Zwiększa się tempo przepływu krwi, przyspiesza metabolizm, skóra nabiera jędrności i elastyczności, zmniejsza się też znienawidzona przez wszystkie kobiety „pomarańczowa skórka”. Więcej na temat zabiegu termoterapii przeczytasz tutaj.

Drugim, świetnie rozgrzewający zabiegiem o działaniu odchudzającym i antycellulitowym jest termolipoliza. Zabieg działa na organizm przez dostarczenie do skóry podczerwieni. Różnica w porównaniu do termoterapii jest taka, że ciepło nie jest dostarczane z zewnątrz w dosłownym znaczeniu, ale powstaje głęboko w skórze, właśnie w wyniku promieniowania podczerwonego. Dzięki temu możemy osiągnąć naprawdę spektakularne rezultaty w zakresie wyszczuplania, redukcji cellulitu i ujędrniania skóry. Dodatkowo zabieg termolipolizy bardzo pozytywnie wpływa na cały nasz organizm, m.in.: rozluźnia mięśnie, usuwa nadmiar wody z organizmu, redukuje napięcia i poprawia nastrój. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu termolipolizy, kliknij tutaj.

Platforma wibracyjna

Niska temperatura, brak słońca, mniejsza dostępność świeżych warzyw i owoców – to wszystko sprawia, że jesienią nasz organizm jest mocno osłabiony, mamy większą skłonność do przeziębień i kiepskiego nastroju. Wspaniałą metodą na zniwelowanie niekorzystnych skutków działania jesiennej aury na nasz organizm są treningi na platformie wibracyjnej. Treningi nie wymagają od nas praktycznie żadnego wysiłku – po prostu stoimy na platformie, przybierając pozycje zgodne ze wskazaniami urządzenia. Intensywne drgania platformy, mają zbawienny wpływ na osłabiony organizm. Poprawiają krążenie krwi i limfy, zwiększają wydolność i odporność organizmu, wzmacniają mięśnie, poprawiają kondycję stawów, wyszczuplają, ujędrniają skórę, redukują cellulit, a także pozytywnie działają na samopoczucie, redukując wszystkie nieprzyjemne skutki stresu.

Więcej na temat treningów na platformie wibracyjnej przeczytasz tutaj.

Nie masz pojęcia, który zabieg byłby najlepszy w Twoim przypadku? Umów się na bezpłatną konsultację  naszym ekspertem, który przeprowadzi szczegółową diagnostykę skóry i wybierze dla Ciebie najlepsze metody pielęgnacji.