Pedicure

Jak wygląda pedicure w BodyConcept?

Podstawą każdego zabiegu pedicure jest dokładne oczyszczenie skóry. Na naszych stopach każdego dnia odkładają się niezliczone ilości martwych komórek. Dotyczy to całego ciała, ale stopy z racji większej podatności na uszkodzenia (chodzimy na nich cały dzień) wyjątkowo nie lubią pozbywać się tego dodatkowego balastu. Gruba, szorstka warstwa doskonale amortyzuje i chroni przed uszkodzeniami.

Niemniej jednak nasz tryb życia na przestrzeni ostatnich kilku tysięcy lat bardzo się zmienił. Chodzimy przecież w butach, dlatego nie potrzebujemy tak dużej izolacji od podłoża. Nic więc nie stoi na przeszkodzie aby usunąć nadmiar nieprzyjemnej, szorstkiej skóry stóp. Po usunięciu nadmiaru naskórka i nawilżeniu skóry odpowiednio dobranym kremem pielęgnacyjnym nadchodzi czas na efektowne pomalowanie paznokci.

Tutaj, podobnie jak w przypadku zabiegu manicure, mamy do wyboru kilka możliwości:

  • pedicure bez malowania,
  • pedicure kolor,
  • pedicure francuski,
  • pedicure hybrydowy.

Zabiegi parafinowe

Ciekawym uzupełnieniem manicure i pedicure są zabiegi parafinowe. Kąpiel w gorącej parafinie, po wcześniejszym nałożeniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych umożliwia dużo lepsze wchłanianie substancji czynnych. Sama parafina me również doskonałe działanie nawilżające i ochronne.

Kuracja parafinowa to doskonały sposób na regenerację zniszczonej i przesuszone skóry dłoni i stóp.