Masaże

Zabiegi masażu oddziałują nie tylko pielęgnacyjne, ale przede wszystkim leczniczo i relaksująco na tkanki i mięśnie. Podczas masażu usuwane są obumarłe komórki naskórka, poprawia się czynność wydalnicza gruczołów łojowych i potowych, polepsza się ukrwienie skóry i co najważniejsze usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii.

Masaż wpływa doskonale na wygląd skóry – zwiększa się jej napięcie, staje się ona gładsza, bardziej sprężysta. Zabiegi masażu powodują, że nasze mięśnie są szybciej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze, a toksyny zostają szybciej usunięte. Mięśnie dzięki temu uzyskują większą zdolność do pracy, szybciej się regenerują, podnosi się ich napięcie i elastyczność. Nie do przecenienia jest wartość działania relaksacyjnego masażu na ciało i umysł.

Masaż to jedna z najstarszych metod poprawy kondycji skóry i całego organizmu. Już w czasach antycznych masowano się w celach leczniczych, ale również po to by odprężyć. Obecnie masaż jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania tkanki tłuszczowej i poprawy ogólnej kondycji skóry dotkniętej cellulitem. W zależności od rodzaju problemu jaki chcemy rozwiązać mamy do wyboru wiele rodzajów masaży: leczniczy, relaksacyjny, odchudzający, antycellulitowy, drenujący itd. Każdy z nich przeprowadzany jest z inną intensywnością przy użyciu różnych technik.

W salonach Body Concept specjalizujemy się głównie w masażu antycellulitowym, odchudzającym i drenującym.

JAK DZIAŁA MASAŻ?

Tajemnica ogromnej skuteczności masażu tkwi w jego wszechstronnym działaniu na cały organizm.

Masując skórę:

  • rozgrzewamy tkanki – zwiększa się tempo spalania tłuszczu,
  • przyspieszamy krążenie – produkty rozpadu tkanki tłuszczowej są szybciej usuwane, poprawia się dotlenienie i odżywienie skóry,
  • stymulujemy przepływ limfy – toksyny są szybciej usuwane, zwiększa się ogólna odporność skóry,
  • działamy na naskórek – usuwamy zrogowaciałe komórki, dzięki zastosowanym kosmetykom zmiękczamy i nawilżamy naskórek,
  • stymulujemy mięśnie – zwiększamy ich napięcie, co wywołuje efekt odprężenia, napięte mięśnie stanowią również lepszą podporę dla skóry, które dłużej zachowuje jędrność i elastyczność.

Stosując specjalne produkty wyszczuplające i antycellulitowe dodatkowo zwiększamy skuteczność masażu.