Kwas ferulowy

F-peel to innowacyjny peeling, wykorzystujący składniki od wielu lat dobrze znane w kosmetologii. Podstawą peelingu jest kwas ferulowy, ponadto zawiera on również floretynę oraz kwas mlekowy. Zestaw tych trzech składników tworzy peeling o szerokim spectrum działania.

Długa historia kwasu ferulowego

Środek ten znany jest kosmetologom już od bardzo dawna, gdyż po raz pierwszy zsyntetyzowano go w XIX wieku. Ta pochodna kwasu cynamonowego obecnie stosowana jest w kosmetologii na szeroką skalę. Odkryto bowiem szereg właściwości regeneracyjnych kwasu ferulowego. Należy zauważyć, że substancja ta wpływa nie tylko na wygląd skóry, ale również działa pro-zdrowotnie. Kwas ferulowy najlepiej znany jest ze zwalczania wolnych rodników, jednak nie jest to jego jedyne skuteczne działanie.

Ochrona skóry

F-peel działa ochronnie na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim jednak niszczy wolne rodniki, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym kwasu ferulowego. Odtlenianie organizmu sprawia, że wolne rodniki przestają się namnażać, a te które już są obecne w organizmie ulegają zniszczeniu. Usuwanie wolnych rodników jest bardzo ważne, ponieważ odpowiadają one za niszczenie cząsteczek DNA. Rozpad DNA w komórkach skóry niesie za sobą szereg niepożądanych konsekwencji, jak chociażby szybciej pojawiające się oznaki starzenia. Poza tym, destrukcja cząsteczek DNA zwiększa również ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Ponadto, skórę chroni także kwas mlekowy, który dzięki swoim specyficznym właściwościom zwiększa syntezę ceramidów.

Działanie prozdrowotne

Należy pamiętać, że F-peel skutecznie chroni nie tylko skórę. Wpływa pozytywnie również na inne aspekty zdrowia. Wykazano na przykład, że kwas ferulowy obecny w F-peel ma dosyć mocne działanie przeciwzapalne (wynika to z niszczenia wolnych rodników). Dzięki działaniu przeciwzapalnemu, F-peel pomaga uporać się z trądzikiem, czy też z innymi wysypkami na skórze.

Ponadto, peeling F-peel wpływa również na znaczne zmniejszenie się poziomu glukozy we krwi. Sprawia to, że skorzystać mogą na nim cukrzycy. Poza tym, w pośredni sposób peeling pomaga również w profilaktyce zapobiegania miażdżycy.

Obrona przed promieniami UV

Jak się okazuje, zawarty w F-peel kwas ferulowy może również ochronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Kwas ferulowy posiada bowiem rzadką zdolność do silnej absorpcji promieni ultrafioletowych. Ochrona struktur komórkowych przed promieniami UV jest istotna, gdyż niszczą one cząsteczki DNA. Podobnie jak wolne rodniki, przyczyniają się do zwiększenia ryzyka pojawienia się nowotworu skóry. Ochrona przed promieniami słonecznymi jest możliwa dzięki stabilizacji witamin C i E przez kwas ferulowy.

Odmłodzenie skóry

F-peel jest przede wszystkim zabiegiem wpływającym na wygląd skóry. Działa przede wszystkim innymi odmładzająco. Skóra po zabiegu z zastosowaniem tego kwasu jest bardziej elastyczna oraz wygładzona. Ponadto, inny składnik peelingu F-peel, a mianowicie floretyna, wzmaga syntezę elastazy. Jest to enzym, który wpływa na wyrównanie kolorytu skóry oraz pozwala jej odzyskać świeżość.

Wskazania do zabiegu F-peel:  przebarwienia na skórze, zmarszczki i inne objawy starzenia, dojrzałość cery, nierówny koloryt, duża ilość wolnych rodników w organizmie.

Efekty po zabiegu: brak przebarwień lub ich mocne rozjaśnienie, wyrównanie koloru cery, rozciągniecie zmarszczek, większa elastyczność skóry, odmłodzenie, zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworu skóry.