Eksfoliacja kwasami Purles

Eksfoliacja kwasami to inaczej peelingi chemiczne, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Spektrum zastosowania kwasów jest bardzo szerokie. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku cery trądzikowej, redukcji problemów dojrzałej cery. Rozjaśniają przebarwienia, niwelują blizny i rozstępy.

Kwasy Purles wykonywane w BodyConcept charakteryzują się w skoncentrowaną siłą wysokich stężeń, posiadają unikalny skład i niskie pH. Czyni je to profesjonalnym narzędziem pielęgnacji skóry.

Efekty zabiegów z zastosowaniem kwasów Purles są szybkie i trwałe i stanowią alternatywę dla inwazyjnych i bolesnych zabiegów. W BodyConcept dobieramy rodzaj zabiegu indywidualnie każdej klientce, w zależności od potrzeb skóry.

Kwas glikolowy

Kwas glikolowy charakteryzuje silne działanie anti-aging. Głęboko złuszcza i regeneruje skórę. Dociera on aż wgłąb warstwy brodawkowej skóry. Dzięki zastosowaniu kwasu glikolowego, skóra zmienia swoją strukturę, ponieważ mnożeniu ulegają nowe komórki i włókna kolagenowe. Kwas glikolowy stymuluje naprawę uszkodzeń skóry, które wynikły z nadmiernej ekspozycji na promienie UV. Redukcji ulegają przebarwienia skóry, która zyskuje poprawioną kondycję. Minimalizuje także drobne blizny i ślady po stanach zapalnych.

Wskazania do zastosowania zabiegu z kwasem glikolowym: zmarszczki, dojrzała cera, tłusta i łojotokowa cera, trądzik zaskórnikowy i grudkowo-krostkowy, rozszerzone pory.

Efekty: redukcja zmarszczek, poprawa gładkości skóry. Blizny potrądzikowe ulegają spłyceniu, zniwelowane zostają rozszerzone pory. Koloryt skóry ulega wyrównaniu. Zabieg z kwasem glikolowym wykazuje także działanie antyseptyczne i przeciwzapalne

Kwas salicylowy

Zabieg z kwasem salicylowym to idealne rozwiązanie dla skóry tłustej i dojrzałej, z bliznami i rozstępami. Kwas salicylowy wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, przyspiesza gojenie podrażnień i wyprysków. To również doskonała kuracja anti-aging i fotoochronna. Stymulowana zostaje elastyna i kolagen, skóra staje się nawilżona. Retinol zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek, zmniejsza te istniejące, zwiększa elastyczność skóry i redukuje przebarwienia.

Wskazania do zabiegu z kwasem salicylowym: cera dojrzała, tłusta, łojotokowa, zmarszczki, blizny, rozstępy, rozszerzone pory, trądzik grudkowo-krostkowy i zaskórnikowy.

Efekty: poprawa gładkości skóry, redukcja zmarszczek, zwiększenie elastyczności skóry, niwelacja rozszerzonych porów i spłycenie blizn potrądzikowych, wyrównanie kolorytu skóry

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy, zwany także M-Peel to aktywny peeling polecany dla każdej skóry, szczególnie dla wrażliwej, nietolerującej innych kwasów. Zabieg z zastosowaniem kwasu migdałowego jest idealny do pielęgnacji skóry narażonej na fotostarzenie, a także przy nieregularnych przebarwieniach i zmianach trądzikowych. Kwas migdałowy działa podobnie jak antybiotyki, stosowane w leczeniu trądziku. PO zabiegu M-Peel skóra jest zregenerowana, zwiększeniu ulega synteza włókien kolagenowych. Skóra tłusta ulega natychmiastowej poprawie, wydzielanie sebum jest regulowane.

Dodatkowo, zawarty kwas azelainowy niweluje przebarwienia, silnie dział wobec bakterii Propionibacterium acnes, normalizuje i przeciwdziała hyperkeratynizacji. Synergia dwóch kwasów zawartych w formule doskonale odpowiada na potrzeby skóry trądzikowej, łojotokowej, z rogowaceniem okołomieszkowym lub trądzikiem różowatym.

Wskazania do zabiegu z kwasem migdałowym: Skóra wrażliwa, fotostarzenie, przebarwienia, ostuda, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne, skóra tłusta, łojotokowa, trądzik zaskórnikowy, trądzik grudkowo-krostkowy, trądzik różowaty.

Efekty: Regeneracja skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek. Rozjaśnienie przebarwień i ujednolicenie kolorytu cery. Szybka poprawa stanu skóry tłustej, znormalizowanie wydzielania sebum, zniwelowanie zaskórników i stanów zapalnych

Kwas ferulowy

F-Peel to doskonały peeling o niezwykłych właściwościach rozjaśniających, odmładzających, regenerujących i minimalizujących przebarwienia. Kwas ferulowy redukuje aktywność enzymów tyrozynazy, natomiast floretyna – elastazy, przywracając skórze równy koloryt i młody, świeży wygląd. Kwas ferulowy działa silnie antyoksydacyjnie, chroniąc DNA komórek i neutralizując wolne rodniki. Peeling ma zwiększoną zdolność penetracji naskórka dzięki zawartej floretynie. Dodatkowo kwas mlekowy nawilża i stymuluje syntezę ceramidów, zapewniając prawidłową ochronę skóry.

Wskazania do zabiegu z kwasem ferulowym: Skóra z przebarwieniami, o nierównym kolorycie, cera dojrzała, zmarszczki, objawy fotostarzenia.

Efekty: Wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień. Odmłodzenie skóry, spłycenie zmarszczek, zwiększenie jędrności cery.

Kwas dostępny także w opcji z 20% witaminą C i masażem.

Istnieje również możliwość zakupu pakietu Open i korzystania z różnych kwasów Acid-Peel.