W jaki sposób działa masaż odchudzający?

Czy masaż może w znaczący sposób przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej? Jakie konkretnie elementy musi zawierać, żebyśmy mogli nazwać go masażem odchudzającym? Dowiedz się jak skutecznie chudnąc podczas leżenia!

Istnieje wiele rodzajów masażu, które stosujemy w zależności od indywidualnych potrzeb organizmu. Są masaże lecznicze, sportowe, kosmetyczne, relaksacyjne, drenujące i wreszcie antycellulitowe, ujędrniające i odchudzające. Zastanawiasz się jak to możliwe, że tak prosta czynność jak masaż może mieć tak szerokie działanie? Od czego zależy jakie konkretnie efekty uzyskamy wykonując określony typ masażu? Znaczenie ma co najmniej kilka czynników:

– rodzaj wykonywanych ruchów,
– ilość powtórzeń,
– miejsca, które masujemy,
– głębokość masażu,
– siła nacisku na tkanki,
– częstotliwość wykonywania masażu,
– czym masujemy (dłonie, akcesoria, urządzenie),
– zastosowane kosmetyki,
– ewentualne dodatkowe terapie, np. drenaż limfatyczny (presoterapia) lub podniesienie temperatury organizmu (koc termiczny).

Jak widzisz istnieje całkiem sporo czynników, które mają wpływ na siłę i rodzaj oddziaływania masażu na nasze tkanki. Dziś skupimy się na omówieniu mechanizmu działania masażu odchudzającego.

Jak działa masaż odchudzający?

Głównym celem masażu odchudzającego jest intensywna stymulacja organizmu, której efektem jest szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Odbywa się to na co najmniej kilku płaszczyznach:

1) Intensywny masaż podnosi temperaturę tkanek, co skutkuje szybszym spalaniem tłuszczu.

2) Zużywane jest więcej energii, a więc organizm jest zmuszony sięgać do zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej.

3) Zwiększa się przepływ krwi. Tkanki są lepiej odżywione i dotlenione – pracują szybciej i wydajniej. Wzrasta więc ogólne tempo przemiany materii.

4) Szybsza przemiana materii to znowu lepsze ukrwienie i odżywienie – pozytywny efekt sam się napędza.

Aby masaż odchudzający był skuteczny, musi zostać spełnionych kilka podstawowych warunków:
– odpowiednie tempo i siła nacisku przez cały czas trwania zabiegu – naturalne jest, że w trakcie wysiłku słabniemy, osoba masująca musi jednak wykazać się wytrzymałością i utrzymać odpowiednie tempo masowania przez cały zabieg,
– specjalne ruchy, które stymulują spalanie tkanki tłuszczowej – nie każdy rodzaj ruchu w masażu będzie sprawdzał się w masażu odchudzającym, modelującym czy antycellulitowym; aby efektywnie wspomagać spalanie tkanki tłuszczowej warto postawić na specjalny zestaw ruchów aktywujących metabolizm i przepływ krwi w tkankach,
– dodatkowe ruchy drenujące – wykonujemy je na zakończenie masażu każdej strefy ciała – wspomagają usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, stymulują krążenie krwi i ułatwiają odprowadzanie nadmiaru wody z tkanek,
– zastosowanie specjalnych kosmetyków wyszczuplających i antycellulitowych – kosmetyki stosowane w masażu odchudzającym wzmacniają działanie samego masażu – zapewniają efekt stymulujący krążenie krwi, przyspieszający spalanie tłuszczu, a także ujędrniający i antycellulitowy,
– zastosowanie dodatkowych zabiegów/technologii – np. presoterapii, która działa podobnie do ruchów drenujących, ale znacznie głębiej, dłużej i efektywniej, koca termicznego, który dodatkowo stymuluje metabolizm i przyspiesza spalanie tłuszczu lub platformy wibracyjnej, która działa stymulująco i regulująco na cały organizm.

Jaki konkretnie masaż wybrać?

Jeśli zależy Ci na naprawdę dużej utracie kilogramów i centymetrów wybierz intensywnie odchudzający Body Slim, który pozwala pozbyć się nawet 7 zbędnych kilogramów! Zabieg ma dwa etapy. Pierwszy z nich to bardzo intensywny masaż z wykorzystaniem preparatu, który mocno stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Drugi etap to seans w specjalnym kocu emitującym podczerwień, który wzmacnia i przedłuża efekty masażu.

Dla osób, które zmagają się z problemem obrzęków, cellulitu i zlokalizowanej tkanki tłuszczowej najlepszym wyborem jest zabieg endomasażu, wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia, które zasysa skórę oraz dzięki wykorzystaniu podciśnienia masuje ją od wewnątrz i od zewnątrz. To bardzo skuteczna metoda modelowania sylwetki i likwidowania pomarańczowej skórki.

Niezależnie od tego, który zabieg ostatecznie wybierzesz, warto zastanowić się nad skorzystaniem z dodatkowych terapii, które wzmacniają działanie masażu odchudzającego, takich jak presoterapia, platforma wibracyjna, elektrostymulacja, krioterapia czy termolipoliza. Możliwości jest wiele, dlatego zawsze możesz liczyć na pomoc i wsparcie doświadczonych ekspertów BodyConcept, którzy zdiagnozują Twoją skórę i dobiorą najodpowiedniejszą dla Ciebie metodę walki z dodatkowymi kilogramami.