Jak podczerwień działa na organizm?

Chociaż nie zobaczysz jej gołym okiem, to na pewno poczujesz jej działanie. Przyjemne ciepło to tylko zapowiedź szeregu możliwości, które przed Tobą otworzy. Co więcej, sama jesteś jej źródłem! Emitujesz coś, co wyjątkowo pozytywnie działa na Twój organizm… Zaintrygowana? Sprawdź jak działa podczerwień!

Czym jest podczerwień?

Podczerwień to niewidzialne dla naszych oczu promieniowanie elektromagnetyczne. Możemy je porównać do ultrafioletu, o którym słyszymy głównie w kontekście wakacyjnego plażowania. Promieniowanie UV jednak szkodzi naszemu ciału. Wywołuje niebezpieczne poparzenia, uszkadza materiał genetyczny komórek skóry, a nawet może doprowadzić do powstania groźnego nowotworu. Zupełnie inaczej jest z podczerwienią, która bardzo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Od wielu lat wykorzystujemy ją w medycynie, fizykoterapii i kosmetologii.

Skąd wziąć podczerwień?

Pewnie Cię to zdziwi, ale podczerwień emituje dosłownie wszystko co znajduje się w naszym otoczeniu, nawet my sami! Są to oczywiście fale o różnych parametrach, a więc również o bardzo zróżnicowanej sile działania. Do celów terapeutycznych korzystamy ze specjalnych urządzeń, które mają za zadanie wytworzyć fale podczerwieni o mocy i długości dostosowanej do aktualnych potrzeb naszego organizmu.

Jak podczerwień działa na organizm?

Pozytywne działanie podczerwieni koncentruje się wokół zwiększania temperatury skóry i ciała. W wyniku miejscowego ogrzania krew zaczyna szybciej krążyć, a komórki wydajniej pracować. Metabolizm przyspiesza, dzięki czemu ciało szybciej się regeneruje, jest lepiej odżywione i dotlenione, a szkodliwe metabolity są znacznie sprawniej usuwane.

Pod wpływem podczerwieni zwiększa się spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejsza się cellulit, a włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za młody wygląd skóry są szybciej odbudowywane. Podczerwień ma również działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, stymulujące odporność, rozluźniające mięśnie i relaksujące. To doskonały sposób na tzw. zakwasy, czyli regenerację mięśni po intensywnym treningu oraz na usunięcie nadmiaru wody z organizmu dla osób, które zmagają się z problemem obrzęków.

Warto zaznaczyć, że w zabiegu z wykorzystaniem podczerwieni ciepło jest wytwarzane we wnętrzu naszego organizmu. Co to oznacza? Jeśli przykładamy do skóry ciepły przedmiot np. termofor, ciepło „przenosi się” z przedmiotu na skórę i skóra nie musi się „wysilać”. Podczerwień sprawia, że skóra sama zaczyna wytwarzać ciepło, co pozwala na dodatkową stymulację kluczowych procesów metabolicznych.

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem podczerwieni

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów z wykorzystaniem podczerwieni jest termolipoliza, czyli intensywny zabieg wyszczuplający i antycellulitowy polecany dla osób, które zmagają się z dodatkowymi kilogramami. Termolipoliza działa na wszystkie kluczowe obszary ciała: brzuch, boczki, biodra, pośladki i uda. Fala podczerwona dociera na głębokość nawet 6 centymetrów, dzięki czemu efektywnie stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Efektem 2 miesięcy terapii (8 zabiegów) jest utrata średnio 2-4 kg i 2-6 cm obwodów, znaczna redukcja cellulitu i ogólna poprawa samopoczucia. Zaletą podczerwieni jest fakt, że działa ona na skórę nawet do 48 godzin po zabiegu – to tak, jakbyśmy poddawali się terapii non stop przez 2 doby!