Odchudzanie – kiedy zacząć, żeby zdążyć do wakacji?

Chcesz pozbyć się zimowych kilogramów, ale ciężko Ci się zabrać za odchudzanie? Mamy dla Ciebie precyzyjne wyliczenia! Dowiesz się, kiedy dokładnie rozpocząć walkę z zimową oponką, aby zdążyć do wakacji! Sprawdź, czy właśnie teraz jest ten właściwy moment, czy może masz jeszcze mały zapas czasu?

Ile możesz schudnąć do wakacji?

Odchudzając się intensywnie, ale nadal zdrowo i rozsądnie, jesteśmy w stanie zrzucać od 2 do 4 kilogramów miesięcznie. Jeśli za początek okresu urlopowego przyjmiemy koniec czerwca, to zostały nam już tylko 3 miesiące na pozbycie się zimowego balastu.

Wiesz, że warto chudnąć w tempie od 2 do 4 kilogramów miesięcznie. Łatwo obliczyć, że do początku sezonu możesz zdrowo pozbyć się od 6 do 12 kilogramów.

Pamiętaj jednak, aby odchudzać się z głową i nie zapominać o zdrowiu. Dieta osoby, która chce stracić zbędne kilogramy, powinna być odpowiednio zbilansowana. Należy dostarczać organizmowi wszystkich składników, które są potrzebne do normalnego funkcjonowania. Wiosenne głodówki często kończą się wyniszczeniem organizmu, niedoborami witamin, minerałów i poważnymi problemami zdrowotnymi. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie zmodyfikować swój sposób odżywiania, warto skorzystać z pomocy dietetyka.

Warto również wykorzystać ogromne możliwości, jakie daje nam aktywność fizyczna. W odchudzaniu chodzi głównie o to, aby spalać więcej kalorii, niż przyjmujemy z pożywieniem. Jeśli nie masz dużej nadwagi, być może wystarczy skorzystać z lepszej pogody i zacząć się odrobinę więcej ruszać?

Czy warto odchudzać się na ostatnią chwilę?

Zdecydowanie nie! Im większa utrata wagi w krótkim czasie, tym większe ryzyko powrotu kilogramów! Im wolniej zrzucasz wagę, tym większa szansa, że uda Ci się ja utrzymać. Warto więc zacząć jak najwcześniej i nie narzucać sobie celów, które są mało realne. Osoby, które postanawiają zmienić swój styl życia o 180 stopni i osiągają sukces, należą do mniejszości. Z reguły im bardziej restrykcyjne cele, tym większe ryzyko porzucenia postanowień. Zdrowy styl życia powinien być naszą codziennością. Nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim właśnie na zdrowie. Aby skutecznie przestawić się na inny sposób odżywiania czy aktywny odpoczynek, potrzeba czasu.

Niezależnie od tego, co wyszło z naszych wyliczeń, pomyśl o odchudzaniu już teraz. Jeśli zaczniesz wcześniej, wcześniej wrócisz do swojej wymarzonej sylwetki! Jeśli masz dużo do zrzucenia i na pewno nie zdążysz do urlopu, nie zniechęcaj się. Lepiej być przecież kilka kilogramów na minusie, niż nie robić zupełnie nic! Weź również pod uwagę, że jeśli przez zimę przytyłaś, to istnieje naprawdę duże ryzyko, że dotychczasowe nawyki będą Ci dostarczać dalszych, zbędnych kilogramów! Niewielka utrata wagi lub nawet utrzymanie jej na dotychczasowym poziomie już i tak będzie dużym krokiem do przodu!

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w wiosennym odchudzaniu, skontaktuj się z najbliższym salonem BodyConcept. Pomożemy Ci osiągnąć wymarzoną wagę w zdrowy, rozsądny i zrównoważony sposób!