Masaż – metoda, która działa od tysięcy lat!

Na wyciągnięcie ręki masz cudowne lekarstwo, które pomoże Ci zwalczyć wiele poważnych chorób i dolegliwości. Proste, dostępne, bezpieczne i niedrogie. Chcesz wiedzieć co to takiego?

Kto wpadł na pomysł wykorzystania masażu w terapii?

Cudowne właściwości masażu znane są ludziom już od kilku tysięcy lat. Początkowo masaż stanowił element obrzędów religijnych, bardzo szybko zaczęto jednak doceniać jego lecznicze właściwości. Pierwsze źródła opisujące terapeutyczne działanie dotyku pochodzą z Chin sprzed blisko 3000 lat p.n.e! Wraz z upływem czasu doskonalono techniki masażu, do jego wykonywania używano wonnych olejków oraz rozmaitych, czasami bardzo pomysłowych przedmiotów.

Obecnie możemy korzystać z wielu rodzajów masażu, które charakteryzują się szerokim działaniem na cały organizm. Wyróżniamy masaż leczniczy, relaksacyjny, sportowy, drenujący, odchudzający… Masaż sam w sobie stanowi doskonałą metodą leczenia wielu dolegliwości, jest także stosowany jako dodatkowy środek wspomagający efekty terapii, np. w przypadku chorób układu krążenia. Niektórzy terapeuci twierdzą, że cotygodniowy masaż mógłby z powodzeniem zastąpić nawet do 90% stosowanych leków. W naszej skórze jest około 5 milionów receptorów dotykowych. Ta liczba pokazuje jak ogromny potencjał ma terapia przy wykorzystaniu masażu!

Zastrzyk energii dla Twojego ciała!

Masaż działa na organizm stymulująco – zwiększa tempo wszystkich procesów metabolicznych zachodzących w naszym ustroju. Usprawnia przepływ krwi i limfy, poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek, przyspiesza oczyszczanie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii, a także stymuluje proces spalania tkanki tłuszczowej. Masaż pozwala nam zniwelować skutki siedzącego trybu życia, a także jest niewyczerpanym źródłem zdrowia i energii!

Relaks i wyciszenie!

Paradoksalnie masaż pozwala nam się również wyciszyć, odprężyć i zregenerować. Jak to możliwe? Masaż uwalnia nas od stresu i napięcia, stymulując naturalne zdolności regeneracyjne naszego organizmu. Dzięki temu ciało jest jednocześnie wypoczęte i wyposażone w nowe siły niezbędne w codziennej aktywności!

Masaż pomaga zlikwidować skurcze mięśni, które wynikają np. z pracy w nieprawidłowej pozycji i jednocześnie przywraca odpowiednie napięcie zaniedbanym, rzadko używanym mięśniom. Jakże istotnym dla utrzymania prawidłowej postawy i sprawnej pracy całego organizmu. Masaż wpływa kojąco na układ nerwowy. To także cudowne, choć często niedoceniane lekarstwo w walce z bólem i problemami kostno-stawowymi. Pomimo postępu medycyny to właśnie masaż nadal stanowi jeden z podstawowych zabiegów wykorzystywanych w rehabilitacji.

Masaże z wykorzystaniem sprzętu

Obecnie coraz większą popularność zyskują urządzenia, które zastępują dłonie masażysty, zapewniając naprawdę głęboki, bardzo skuteczny masaż oraz oferując dodatkowe działanie wynikające z zastosowania innowacyjnych technologii. Znakomitym przykładem masaży wykonywanych przez urządzanie jest endomasaż i drenaż limfatyczny. Dzięki zastosowaniu technologii podciśnienia wykorzystywanej w zabiegu endomasażu mamy możliwość wymasowania skóry od wewnątrz i od zewnątrz, co przynosi doskonałe rezultaty w wyszczuplaniu, ujędrnianiu i redukcji cellulitu.

Wykonując endomasaż dodatkowo możemy zastosować technologię ultradźwięków, która sprawia, że tkanka tłuszczowa jest spalana znacznie szybciej, a efekty zabiegów w postaci ujędrnienia skóry, redukcji centymetrów i zmniejszenia cellulitu są widoczne znacznie szybciej. Z kolei drenaż limfatyczny wykonywany przez specjalny kombinezon pozwala dużo skuteczniej pozbyć się obrzęków, uczucia ciężkości nóg oraz usprawnia usuwanie wody i zbędnych produktów przemiany materii, przyczyniając się do szybszego oczyszczenia organizmu. Drenaż limfatyczny świetnie uzupełnia działanie terapii wyszczuplających, sprawiając, że nasze ciało szybciej pozbywa się rozbitej tkanki tłuszczowej.