Jak przygotować skórę do wyjazdu na zimowe wakacje? Jakie kosmetyki zabrać?

Wybierasz się na narty? A może planujesz inny zimowy wyjazd? Sprawdź jak przygotować swoją skórę na częste kontakty z niską temperaturą. Dowiedz się, jakie kosmetyki warto ze sobą zabrać, aby zapewnić skórze odpowiednią opiekę.

Jak przygotować skórę do wyjazdu?

Niska temperatura, wiatr, wilgoć – to nie są najlepsze warunki dla naszej skóry. Jeśli zależy Ci na tym, żeby odpowiednio przygotować cerę do zimowego wyjazdu, zadbaj o solidne nawilżenie i odżywienie skóry. Chodzi o to, żeby wzmocnić jej naturalne zdolności ochronne i ograniczyć tym samym ryzyko pourlopowych problemów z cerą.

Jeśli masz skłonność do powstawania „pajączków”, przed wyjazdem wybierz się na profesjonalny zabieg wzmacniający naczynka. Duże zmiany temperatury w połączeniu z silnym wiatrem bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję skórnego układu krążenia. Naczynia mocno rozszerzają się i zwężają. Często dochodzi do powstania rumienia, który pozostaje na skórze coraz dłużej, aż w końcu (po kolejnych ekspozycjach na niekorzystne czynniki) nie znika wcale.

Jakie kosmetyki zabrać ze sobą?

Najważniejszą pozycją w zimowej, wyjazdowej kosmetyczce są produkty o działaniu ochronnym. Mówimy tu o ciężkich kosmetykach, które pozostawiają na powierzchni skóry zabezpieczającą warstwę. Taką, która choć trochę odizoluje cerę od niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz ograniczy przykre konsekwencje częstych i drastycznych zmian temperatury.

Chronić warto nie tylko skórę twarzy, ale również delikatną, szczególnie narażoną na pękanie skórę wag. Tutaj najlepiej sprawdzi się klasyczny sztyft ochronny. Z myślą o wyjeździe w wysokie góry najlepiej postawić na kosmetyki z najwyższym filtrem przeciwsłonecznym. Na dużej wysokości często można się opalić bardziej niż latem na plaży!

Do domowej lub raczej hotelowej pielęgnacji polecamy produkty o działaniu odżywczym i nawilżającym – idealnie wspomogą mocno obciążoną przez cały dzień skórę, a także złagodzą skutki ewentualnych oparzeń słonecznych. Poza standardowym zestawem higieniczno-kosmetycznym warto zabrać ze sobą również krem do rąk, odżywkę do włosów i ewentualnie wodoodporne kosmetyki do makijażu.

Wykorzystaj moc nowoczesnej aparatury kosmetologicznej!

Zarówno przed wyjazdem, jak również po powrocie z zimowych wakacji warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego BodyConcept.

Przed planowanym urlopem na nartach lub snowboardzie dobrze jest rozruszać mięśnie i stawy, co znacznie ograniczy ryzyko kontuzji. W tym celu świetnie sprawdzają się treningi na platformie wibracyjnej, które zwiększają elastyczność, masę, siłę i wytrzymałość mięśni oraz poprawiają ruchomość stawów. Treningi nie wymagają wysiłku. Wystarczy przyjąć odpowiednią pozycję wskazywaną przez urządzenie, a drgania emitowane przez platformę stymulują wybrane obszary naszego ciała. Trening jest bardzo przyjemny i ma wiele pozytywnych działań na cały nasz organizm.

Z kolei po powrocie z urlopu polecamy zabieg termolipolizy oferowany w ramach pakietu Esthetical Gym. Podczerwień wzmacnia i stymuluje skórę, przyspiesza jej metabolizm, a także usprawnia krążenie krwi. Efektem jest intensywne rozgrzanie ciała, redukcja cellulitu i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowym skutkiem seansu termolipolizy jest relaksacja zmęczonych mięśni i redukcja tzw. zakwasów.

Po więcej informacji przyjdź do najbliższego salonu BodyConcept – nasz specjalista dobierze najlepsze dla Ciebie zabiegi.