Jak powstają zmarszczki? Czy można się ich pozbyć raz na zawsze?

Chcesz poznać szczerą odpowiedź na pytanie: czy zmarszczek da się pozbyć raz na zawsze? Dowiedz się jaki jest mechanizm powstawania zmarszczek i poznaj naprawdę skuteczną metodę ich usuwania!

Jak powstają zmarszczki?

Wyobraź sobie mur, z którego regularnie podbieramy cegły. Wyjęcie jednej z nich nie sprawi, że mur się zawali, ale jeśli pozbędziemy się kilkunastu lub kilkudziesięciu cegieł z małego obszaru, bez wątpienia możemy oczekiwać nastąpienia katastrofy budowlanej. Dokładnie w ten sam sposób powstają zmarszczki. Im jesteśmy starsi, tym mniej w naszej skórze substancji budulcowych, które odpowiadają za jej jędrność, sprężystość i elastyczność. Wytworzone dawniej substancje w naturalny sposób się zużywają i dodatkowo są coraz mniej wydajnie wytwarzane. Czy wiesz, że już od 26 roku życia naturalna produkcja kolagenu w skórze zaczyna spadać, a procesy rozkładania zniszczonych włókien zaczynają dominować nad procesami ich odbudowy? Z każdym rokiem, produkujemy o ok. 1% kolagenu mniej niż się rozpada!

Stopniowe zanikanie włókien kolagenu i elastyny sprawia, że skóra traci swoją pierwotną strukturę. Proces ten nigdy nie zachodzi gwałtownie – dokładnie tak samo jak w przypadku wspomnianego wcześniej muru. Zmiany związane z osłabieniem kondycji skóry stopniowo nawarstwiają się. Pierwszym objawem jest niewielka utrata jędrności i elastyczności. Stopniowo pojawia się wiotkość i pierwsze zmarszczki, które z upływem lat stają się coraz bardziej wyraźne. Do zmian struktury skóry dochodzą inne objawy starzenia, takie jak suchość skóry, pękanie naczynek i powstawanie przebarwień.

Jak pozbyć się zmarszczek?

Trwała poprawa kondycji skóry wymaga naprawienia uszkodzeń, które powstały w wyniku upływu czasu i narażania skóry na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, stres, zanieczyszczenia, niezdrowy styl życia i nieprawidłowa pielęgnacja. Skuteczna terapia zmarszczek to taka, która działa w samym sercu skóry – stymuluje naturalną produkcję kolagenu i elastyny.

Pobudzona do pracy skóra zaczyna wytwarzać więcej kolagenu i elastyny, które uzupełniają powstałe wcześniej ubytki. Skóra odzyskuje dawną jędrność i sprężystość, a zmarszczki wypełniają się od środka. Do takich terapii należy zabieg z wykorzystaniem fal radiowych, który uruchamia naturalne procesy odnowy i regeneracji. Efektem zabiegu jest nie tylko odmłodzenie skóry, ale również poprawa jej odżywienia, dotlenienia i ukrwienia.

Intensywne terapie odmładzające warto uzupełnić stosowaniem najlepszych kosmetyków pielęgnacyjnych, które dodatkowo stymulują skórę od zewnątrz i poprawiają kondycję naskórka. Jeśli oczekujesz naprawdę widocznych efektów, postaw na kosmetyki profesjonalne dostępne w gabinetach kosmetycznych. W porównaniu z kremami czy maskami z drogerii, kosmetyki gabinetowe mają znacznie wyższe stężenia składników aktywnych, a dodatkowy sprzęt użyty podczas zabiegu u kosmetologa pozwala wprowadzić takie produkty do głębszych warstw skóry. W ten sposób działamy nie tylko powierzchniowo, ale również tam gdzie zachodzą procesy odbudowy i regeneracji skóry.

Czy da się pozbyć zmarszczek raz na zawsze?

Powstawanie zmarszczek to proces, który postępuje stopniowo wraz z upływem lat. Przywrócenie skórze młodego wyglądu również wymaga czasu. Pierwsze efekty zabiegów stymulujących widoczne są bardzo szybko. Niemniej jednak aby terapia przyniosła trwałe rezultaty, warto skorzystać z serii zabiegów, a po jej zakończeniu dodatkowo wykonywać zabiegi przypominające. Częstotliwość korzystania z zabiegów przypominających jest ustalana indywidualnie. Celem takich zabiegów jest utrwalenie rezultatów, które uzyskaliśmy dzięki wykonanej serii i bieżąca naprawa uszkodzeń skóry, które powstały już po zakończeniu serii. Jeśli zapytasz, czy można pozbyć się zmarszczek raz na zawsze, to można na zawsze, ale na pewno nie raz. Jak we wszystkich dziedzinach życia, tutaj również potrzeba systematyczności. W połączeniu z nowoczesnymi, skutecznymi zabiegami systematyczność przyniesie naprawdę spektakularne rezultaty! Pamiętaj, że każdy kolejny zabieg sprawia, że skóra wygląda coraz lepiej – to doskonała motywacja, żeby wytrwać w postanowieniu pozbycia się zmarszczek!