Faq

Najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów i odpowiedzi na nie.
10,38zł za zabieg
w abonamencie
miesięcznym
Esthetical Gym

Chciałabym skorzystać z krioterapii, ale jestem strasznym zmarzluchem. Czy podczas zabiegu będzie mi bardzo zimno?

Krioterapia to zabieg wykorzystujący działanie niskiej temperatury, więc trudno oczekiwać, że w trakcie jego wykonywania będzie nam gorąco. Jednak należy pamiętać, że specjalistyczny płyn wmasowujemy miejscowo i „orzeźwiające” odczucia dotyczą tylko konkretnych części ciała. Pozostając jednak przy nawiązaniu do wysokiej temperatury – wmasowanie antycellulitowego płynu rozgrzewającego wywołuje wrażenie ciepła tylko w wybranej części ciała. Wszystkie zabiegi BodyConcept działają miejscowo – ich zadaniem jest zmniejszenie lub zwiększenie temperatury skóry i tkanki tłuszczowej – wpływ na odczucia całego organizmu jest więc minimalny.

Chciałabym pozbyć się cellulitu, ale ze względu na skłonność do pękania naczynek muszę rezygnować z wszelkich zabiegów i kosmetyków rozgrzewających. Czy macie dla mnie jakąś radę?

Idealnym zabiegiem wyszczuplającym, antycellulitowym i odżywczym dla skóry skłonnej do powstawania teleangiektazji jest krioterapia. Zabieg wykorzystuje płyn chłodzący, którego działanie jest właściwie identyczne z terapiami rozgrzewającymi. Jedyna różnica polega na odczuciach podczas zabiegu. Jeśli chodzi o pobudzenie metabolizmu komórkowego, odżywienie i redukcję tkanki tłuszczowej efekty są bardzo podobne.

Czy oprócz zabiegów, z których korzystam w salonie BodyConcept, muszę stosować jakieś kosmetyki?

Decyzję o stosowaniu kosmetyków do pielęgnacji domowej pozostawiamy każdej klientce. Niemniej jednak, dzięki kontynuowaniu pielęgnacji w warunkach domowych można osiągnąć znacznie lepsze rezultaty. Specjalna linia kosmetyków BodyConcept, została zaprojektowana, aby przedłużać efekt stosowanych terapii. Skoncentrowane substancje aktywne dodatkowo wspomagają spalanie tłuszczu i likwidację cellulitu. Warto również wspomnieć o tym, że niektóre zabiegi (np. termolipoliza) działają na organizm nawet do 48 godzin po zabiegu, znacznie zwiększając przenikanie składników aktywnych!

Mój partner również chciałby pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów. Czy może skorzystać z usług oferowanych w salonach BodyConcept?

Abonament miesięczny obejmuje zabiegi wykonywane na Sali Esthetical Gym. Aby zagwarantować wszystkim klientkom komfortowy relaks staramy się rozgraniczyć godziny w których sala jest dostępna dla kobiet i dla mężczyzn. Ponadto Pani partner bez żadnych ograniczeń może korzystać z zabiegów intensywnych np. multikawitacji zwanej liposukcją bez skalpela oraz z pozostałych usług fryzjerskich i kosmetycznych (np. fotodepilacja, manicure).

Zabiegi Esthetical Gym trwają tylko 20-30 minut i kosztują niewiele. Czy w związku z tym są skuteczne?

Różnica pomiędzy zabiegami BodyConcept, a tradycyjną kosmetyką polega na tym, że wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który w tak dobranym czasie pozwala osiągać odczuwalne i widoczne efekty. Niezwykle silne oddziaływanie na tkankę tłuszczową pozwala, a nawet wymaga znacznie mniejszego czasu zabiegu. Niektóre urządzenia wywołują w naszym organizmie efekty trwające nawet do 48 godzin! Między innymi właśnie stąd wynikają 2 dniowe odstępy pomiędzy kolejnymi sesjami.
Wykupienie z góry abonamentu oraz specyficzna organizacja pracy umożliwiające przyjmowanie wielu klientek jednocześnie pozwala nam znacznie obniżyć koszty wykonywanych zabiegów. Wszystko po to, aby nasza oferta była dostępna dla jak najszerszego grona kobiet.

Z ilu zabiegów mogę skorzystać w ramach abonamentu Esthetical Gym?

Abonament miesięczny obejmuje 24 zabiegi wykonywane podczas 8 wizyt. W zależności od dyspozycyjności klientki spotykamy się w:

 • poniedziałki i czwartki,
 • wtorki i piątki lub
 • środy i soboty.

Z góry ustalamy grafik na cały nadchodzący miesiąc – zawsze te same dni i te same godziny.

Jakie zabiegi wchodzą w skład oferty programu miesięcznego Esthetical Gym?

Program miesięczny obejmuje następujące zabiegi:

 • Elektrostymulacja
 • Krioterapia ciało
 • Krioterapia twarz
 • Termoterapia
 • Termolipoliza
 • Presoterapia
 • Lifting twarzy
 • Maseczki na twarz

Ile trwa jedna wizyta? Czy jeśli będę chciała skorzystać z zabiegu na twarz, muszę zrezygnować z zabiegów odchudzających?

Program Esthetical Gym został zaprojektowany tak, aby kompleksowo zadbać o skórę twarzy i ciała. Podczas jednej wizyty, która trwa 50 minut wykonujemy 2 zabiegi na ciało i jeden na twarz. Pierwsza część trwa 20 minut, podczas których jednocześnie wykonujemy zabieg na twarz i ciało. Kolejne 30 minut to zabieg na ciało. Jedna wizyta to aż 3 skuteczne zabiegi!

Czy mogę sama wybrać zabiegi, z których będę korzystała po wykupieniu abonamentu Esthetical Gym?

Zabiegi wchodzące w skład abonamentu miesięcznego Esthetical Gym przeznaczone są do likwidacji konkretnych problemów estetycznych. Podczas pierwszej wizyty każda klientka wraz z kosmetyczką BodyConcept ustala indywidualny program dostosowany do potrzeb skóry. Jeśli np. głównym problemem jest zatrzymywanie wody w tkankach, duży nacisk stawiamy na zabiegi drenujące. Jeśli z kolei występuje znaczny nadmiar tkanki tłuszczowej, koncentrujemy się na zabiegach rozbijających tłuszcz itd. Program zabiegowy zawsze ustalany jest indywidualnie, a w trakcie terapii i w miarę pojawiania się efektów modyfikujemy go tak, aby uzyskać najlepszy możliwy rezultat.

Zabiegi intensywne

Słyszałam, że platforma wibracyjna daje podobne rezultaty do tych, które można uzyskać podczas ćwiczeń na siłowni. Jak to możliwe?

Platforma wibracyjna emituje drgania, które przenosząc się po całym organizmie wywołują skurcz mięśni podobny do tego, który zachodzi podczas treningu na siłowni. Właśnie dlatego urządzenie doskonale nadaje się do wzmacniania siły mięśni, modelowania sylwetki i usprawniania pracy układu krążenia. Trening na platformie wibracyjnej to doskonałe uzupełnienie zabiegów intensywnych i abonamentu Esthetical Gym.

Od kilku lat bezskutecznie próbuję stracić kilka centymetrów z wewnętrznej strony ud. Czy BodyConcept mi w tym pomoże?

W naszej ofercie znajduje się doskonały zabieg polecany do likwidacji miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, szczególnie opornej na inne zabiegi odchudzające. Mowa o multikawitacji, czyli ultradźwiękowym rozbijaniu tłuszczu. Najlepsze efekty terapii uzyskamy łącząc zabiegi z wprowadzeniem modyfikacji sposobu odżywiania. Dietetycy BodyConcept doradzą jak wprowadzić do swojej diety zdrowe posiłki bez konieczności głodzenia się i wegetowania na przysłowiowym “listku sałaty”. Multikawitacja + zdrowa dieta to recepta na długoterminowe efekty odchudzania!

Mam duży problem z cellulitem. Jakie zabiegi dadzą najlepsze rezultaty?

W ofercie BodyConcept znajdują się skuteczne zabiegi intensywne przynoszące widoczne rezultaty w redukcji pomarańczowej skórki. Należy do nich endomasaż i multikawitacja.

Endomasaż to intensywny masaż podciśnieniowy, który wspomaga rozbijanie tkanki tłuszczowej, przyspiesza metabolizm komórkowy i oczyszcza organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii i usuniętego tłuszczu.

Multikawitacja to rozbijanie tkanki tłuszczowej przy pomocy fal ultradźwiękowych. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu w postaci utraty nawet do 2 cm w okolicy ciała poddawanej zabiegowi!

Oprócz tego możemy skorzystać z zabiegów dostępnych w abonamencie miesięcznym Esthetical Gym, które w zależności od stopnia zaawansowania zmian przynoszą pierwsze efekty po upływie od 30 dni. Aby utrwalić zmiany sylwetki najlepiej korzystać z abonamentu min. 3 miesiące.

Zabiegi intensywne w połączeniu z programem miesięcznym Esthetical Gym to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się cellulitu!

Inne

Czy podczas miesiączki muszę zrezygnować z zabiegów?

Wszystko zależy od naszej wrażliwości na dolegliwości towarzyszące krwawieniu. Miesiączka stanowi bezwzględne przeciwwskazanie do silnie rozgrzewających zabiegów w okolicy brzucha i miednicy. Pozostałe zabiegi możemy wykonywać w zależności od samopoczucia.

Czy w salonach BodyConcept wykonujecie tradycyjne usługi kosmetyczne, takie jak henna czy manicure?

Drobne zabiegi kosmetyczne doskonale uzupełniają naszą ofertę. Z wielu z nich można skorzystać podczas wizyt w ramach abonamentu Esthetical Gym. Jak to możliwe? Wybrane urządzenie będzie likwidowało naszą tkankę tłuszczową, a kosmetyczka w tym czasie wykona przepiękny manicure!
W salonach BodyConcept wykonujemy wspomniany manicure, a także pedicure, hennę, depilację, fotodepilację, peeling ciała. W ramach pielęgnacji paznokci możemy skorzystać z manicure/pedicure naturalnego i hybrydowego.

W ofercie BodyConcept znajdują się masaże. Chciałabym dowiedzieć się coś więcej na ten temat. Jakie masaże wykonujecie?

Wykonujemy masaże dostosowane do oczekiwań naszych klientek. Dla osób, które chcą odprężyć się po ciężkim dniu pracy mamy przygotowane nastrojowe masaże relaksacyjne. Wykonujemy także masaże wyszczuplające, antycellulitowe i modelujące sylwetkę.

 

Mam cerę naczynkową. Czy mogę ją oczyścić bez ryzyka powstania nowych “pajączków”?

W przypadku cer wrażliwych, naczynkowych i alergicznych zaleca się bardzo delikatne oczyszczanie. Manualne usuwanie zaskórników może bowiem doprowadzić do trwałego zniszczenia podskórnych naczyń krwionośnych. Specjalnie z myślą o takich cerach wprowadziliśmy do naszej oferty peeling kawitacyjny. Urządzenie emitujące ultradźwięki delikatnie usuwa zrogowaciały naskórek, rozjaśniając skórę i wyrównując koloryt. Oprócz tego w wyniku mikromasażu następuje polepszenie dotlenienia i odżywienia skóry, a składniki aktywne aplikowane w preparatach kosmetycznych mają dużo lepsze działanie.

Zabieg dodatkowo eliminuje uciążliwy problem zaczerwienienia i opuchnięcia skóry, będący nierozłącznym elementem oczyszczania manualnego. Wykonanie peelingu kawitacyjnego możliwe jest więc nawet bezpośrednio ważnym wyjściem.

W BodyConcept wykonujecie wiele zabiegów na ciało. Czy w waszym salonie dostępna jest również kosmetyka twarzy?

Chociaż naszą specjalnością jest wyszczuplanie i redukcja cellulitu, to nie zapominamy o innych zabiegach kosmetycznych. W salonach BodyConcept można zadbać o kondycję skóry twarzy, a także skorzystać z pomocy dietetyka i stylisty fryzur.
Zabiegi na twarz dobieramy w oparciu o szczegółową analizę skóry klientki. Największą popularnością cieszy się peeling kawitacyjny (usuwa martwy naskórek, rozjaśnia, odżywia i pobudza metabolizm skóry) oraz maseczki pielęgnacyjne nawilżające, kojące, odmładzające i przeciwtrądzikowe. Dla cer mocno zanieczyszczonych doskonałym rozwiązaniem jest oczyszczanie ultradźwiękowe lub manualne. Osobom, które chciałyby odmłodzić cerę polecamy elektrostymulację i radiofrekwencję.

Czy BodyConcept oferuje zabiegi zmniejszające uczucie ciężkich nóg?

Uczucie ciężkich nóg najczęściej spowodowane jest długotrwałym przebywaniem w pozycji stojącej lub siedzącej i chodzeniem na wysokich obcasach. Niezwykle dokuczliwe objawy mają swoją przyczynę w nieprawidłowym przepływie krwi w kończynach dolnych.

Najprostszą metodą na zlikwidowanie uczucia ciężkich nóg jest intensywny, najlepiej mechaniczny masaż drenujący. W salonach BodyConcept oferujemy możliwość skorzystania z zabiegu presoterapii – podciśnieniowego masażu usprawniającego krążenie krwi i limfy. Zabieg pomaga usunąć obrzęki, oczyszcza organizm z toksyn i przynosi przyjemne uczucie ulgi po ciężkim dniu pracy.

Dodatkowo możemy skorzystać z masażu manualnego lub krioterapii.

Mam duży problem z wiotką skórą ciała. Czy da się coś z tym zrobić? Z jakich zabiegów powinnam skorzystać?

Wiotkość skóry to duży problem, który dotyka kobiety w okresie dojrzewania, w ciąży, a także po menopauzie. Niekiedy utrata sprężystości i elastyczności skóry jest wynikiem nagłego spadku wagi.

Najlepszym zabiegiem poprawiającym jędrność skóry jest radiofrekwencja (RF) – stymulacja skóry falami radiowymi. Zabieg znacznie zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawiając strukturę i elastyczność skóry. RF zastosowana na twarz pomoże dodatkowo zmniejszyć widoczność pojawiających się zmarszczek.

Warto również skorzystać z krioterapii i elektrostymulacji – te zabiegi także poprawiają kondycję wiotkiej skóry.

Jestem w ciąży, nie chciałabym jednak w tym okresie całkowicie rezygnować z pielęgnacji. Czy oferujecie jakieś zabiegi bezpieczne dla mnie i mojego dziecka?

Oczywiście. Istnieje wiele zabiegów w 100% bezpiecznych dla przyszłych mam. Należą do nich maseczki pielęgnacyjne na twarz, manicure, pedicure, masaże i usługi fryzjerskie. Niezwykle pomocna może okazać się również presoterapia, która pomaga uporać się z uczuciem ciężkich nóg.

Czy możliwe jest łączenie różnych zabiegów dostępnych w ofercie BodyConcept?

Oczywiście. Zabiegi można ze sobą łączyć w zależności od rezultatów, które chcemy osiągnąć. W niektórych przypadkach jest to nawet wskazanie dla osiągnięcia optymalnego efektu. Dobrym przykładem jest multikawitacja (rozbijanie tkanki tłuszczowej), która zawsze łączymy z drenażem limfatycznym manualnym lub mechanicznym (masażem usuwającym rozbity tłuszcz).

Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegów?

Niezwykła skuteczność zabiegów wiąże się z silnym oddziaływaniem na organizm. W związku z tym niektóre choroby, głównie ogólnoustrojowe wykluczają ich stosowanie. Z każdą klientką, która po raz pierwszy odwiedza salon BodyConcept, kosmetyczka przeprowadza szczegółowy wywiad, notując w karcie klienta ewentualne problemy zdrowotne. Na tej podstawie eliminowane są zabiegi, dla których dana dolegliwość jest przeciwwskazaniem.

Czy zabiegi dostępne w salonach BodyConcept są bolesne?

Zazwyczaj zabiegi są bardzo przyjemne, do tego stopnia, że wiele klientek ucina sobie podczas nich relaksującą drzemkę!

Jestem zdecydowana na rozpoczęcie walki z cellulitem i dodatkowymi kilogramami. Boję się jednak, że skończy się tak jak zawsze. Początkowa radość, a za kilka tygodni efekt jojo… Macie na to jakiś sposób?

Uczęszczanie na zabiegi w abonamencie Esthetical Gym zajmuje nam tylko 2 godziny tygodniowo. Jedną z funkcji programu jest utrwalanie efektów już po osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Pamiętajmy, że utrzymanie dobrej formy wymaga od nas pewnej aktywności. Jeśli nie mamy sił na nieustanne stosowanie drakońskich diet i spędzanie wielu godzin na siłowni, Esthetical Gym jest dla nas idealnym rozwiązaniem na uniknięcie efektu jojo.

Masz jeszcze pytania?

Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych.

FreshMail.pl