Elektrostymulacja, czyli ćwiczenia bez wysiłku!

Gdybym ćwiczyła regularnie, mogłabym szybko pozbyć się zbędnych kilogramów – z takim stwierdzeniem zgodzi się pewnie spora część kobiet. Dlaczego w takim razie jednocześnie większość z nas narzeka na zbędne kilogramy? Jeśli ciężko Ci zmobilizować się do regularnego wysiłku fizycznego, a chciałabyś stracić kilka kilogramów, przeczytaj koniecznie o elektrostymulacji. To metoda, która pozwala ćwiczyć zupełnie bez wysiłku!

Elektrostymulacja od wielu lat jest z powodzeniem wykorzystywana w medycynie i fizjoterapii. To bardzo skuteczny sposób na rehabilitację mięśni osłabionych w wyniku choroby lub kontuzji. Od niedawna elektrostymulację wykorzystujemy również do modelowania sylwetki. W wyniku stymulacji mięśni prądem niskiej częstotliwości możemy wyszczuplić ciało, ujędrnić skórę i zredukować cellulit.

Na czym polega zabieg elektrostymulacji?

Elektrostymulacja bywa czasami nazywana treningiem bez wysiłku. Wszystko dlatego, że podczas zabiegu wywołujemy skurcze mięśni podobne do tych, które powstają podczas klasycznej aktywności fizycznej. Przewaga zabiegu elektrostymulacji polega na zwiększonej intensywności ćwiczeń. Podczas 20 minut zabiegu elektrostymulacji brzucha, nasze mięśnie wykonują pracę porównywalną z wykonaniem ok. 1200 zwykłych „brzuszków”! Nie dość, że ćwiczymy bez wysiłku, to jeszcze ćwiczymy efektywniej!

Zależnie od potrzeb, preferencji i problemów estetycznych możemy zmieniać siłę zabiegu, tak aby naśladował on mniej intensywne ćwiczenia wysmuklające, jak np. pilates lub bardziej intensywny trening mający na celu spalanie tkanki tłuszczowej.

Elektrostymulacja to zabieg dla każdego! Świetnie sprawdzi się u osób, które:

  • chcą zgubić zbędne kilogramy,
  • mają problem z utratą obwodów w wybranych strefach ciała – zabieg świetnie działa na lokalne, oporne w terapii nadmiary tkanki tłuszczowej,
  • zmagają się z brakiem jędrności skóry,
  • chcą wymodelować sylwetkę,
  • mają problem z nadmiarem skóry w wybranych strefach ciała, np. po ciąży lub po intensywnym odchudzaniu.

Trenuj mięśnie twarzy i zapobiegaj zmarszczkom!

Elektrostymulację możemy stosować również do ujędrniania skóry twarzy. Wykorzystując specjalny program odmładzający, delikatnie stymulujemy mięśnie twarzy, poprawiamy jędrność skóry i redukujemy problem wiotkości. Regularnie wykonywane zabiegi elektrostymulacji zmniejszają istniejące zmarszczki, zapewniają efekt liftingu, a także spowalniają naturalne procesy starzenia się skóry. Dzięki solidnej podporze w postaci mocnych mięśni, skóra twarzy dłużej pozostaje jędrna i elastyczna!

Elektrostymulacja – jak to wygląda w praktyce?

Podczas przygotowania do zabiegu na ciało klientki nakładamy specjalne elektrody, które będą wysyłać do mięśni impulsy do skurczu. Lokalizacja elektrod jest ściśle określona dla każdej części ciała. Chodzi o to, żeby przyłożyć je w miejscu, w którym mięsień się zaczyna i w miejscu, w którym się kończy. Ze względu na fakt, że przez nasze ciało będzie przepływał prąd, należy zdjąć wszelkie metalowe przedmioty (np. zegarek, kolczyki). Przed zabiegiem trzeba również wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Jeśli cierpimy na padaczkę, mamy wszczepiony rozrusznik serca, metalowe implanty, chorujemy na nowotwór lub jesteśmy w ciąży, nie należy wykonywać elektrostymulacji.

Zabieg elektrostymulacji jest zupełnie bezbolesny i w pełni bezpieczny. Bez żadnego wysiłku pozwala nam uzyskać efekty nieporównywalne ze zwykłym treningiem na siłowni. Podczas zabiegu możemy czytać, rozmawiać lub po prostu odpoczywać po ciężkim dniu. To wspaniały zabieg dla osób zmęczonych, przepracowanych, które nie mają czasu i siły na regularną aktywność fizyczną.